Top

Tampóny alebo vložky? Ako vyriešiť túto dilemu

Tampóny alebo vložky? Ako vyriešiť túto dilemu

Na káve, ale aj na rôznych fórach ženy diskutujú o tom, či je lepšie používať vložky alebo tampóny. Pozrieme sa na túto problematiku bližšie a zhrnieme si všetky pre a proti.

Čo trápi ženy pri používaní vložiek

Niektorým ženám na vložkách prekáža zápach. Tomu sa však dá zabrániť kúpou vložky z kvalitného priedušného materiálu a pravidelnejším vymieňaním. Druhým problémom je neistota pri športe alebo počas spánku. Bojíme sa, že krv cez vložku pretečie, no a občas sa to naozaj stáva.

Niektoré ženy dokonca neznesú pocit vložky, pretože si pripadajú, akoby nosili plienku 🙂 . Na výber však máme z viacerých druhov vložiek od intímiek až po nočné, stačí nájsť tie, ktoré vám budú vyhovovať. Dilema, ktorú s vložkami naozaj nevyriešime, je kúpanie. Pokiaľ nepoužijeme tampón, kúpať sa nemôžeme počas celej menštruácie.

Čo trápi ženy pri používaní tampónu

Mladé dievčatá, ktoré ešte nemali pohlavný styk, sa obávajú toho, že tampón môže pretrhnúť panenskú blanu. Ich obavy sú zbytočné, pretože blana je dostatočne elastická a pri používaní tampónu sa určite nepretrhne.

Pri tampónoch nesmieme zabúdať na časté vymieňanie, aspoň každé 4 hodiny. Pýtate sa, prečo tak lekári dbajú na to, aby sme si tampóny vymieňali častejšie? Je to kvôli riziku vzniku infekcie. Tampón do seba nasiakne krv a v nej sa dokážu baktérie množiť naozaj rýchlo. Ak máte infekciu, výtoky, mykózy alebo podobné problémy, používanie tampónov si nechajte na neskôr. Po vyliečení môžete v používaní opäť pokračovať.

Gynekológovia sa stretajú vo svojej ambulancii s rôznymi problémami, jedným z nich je zaseknutie tampónu v pošve. Takéto prípady nastanú zlým zavedením, prípadne sa môže odtrhnúť šnúrka z tampónu a vyberanie je komplikovanejšie. Tampón sa musí zaviesť do strednej časti pošvy. Ak je zavedený správne, vôbec ho necítite. Zo začiatku to chce trpezlivosť, no po čase už so zavádzaním problém mať nebudete.

Pozor na parfumované materiály

Stop by ste mali povedať tampónom a vložkám, ktoré sú parfumované. Môžu totiž dráždiť pokožku a narúšať prirodzenú flóru intímnych orgánov. Na výrobu niektorých produktov sa používajú škodlivé chemikálie, ktoré dokážu spôsobovať alergické reakcie. Siahnite preto radšej po kvalitných ECO produktoch.

Gentle Day splní vaše očakávania v oboch prípadoch

Či už preferujete vložky, alebo tampóny, dôležité je, aby ste nosili to, v čom vám je pohodlne. Najideálnejšie je kombinovať ich. Teda vybrať si to, čo vám momentálne najviac vyhovuje. Riaďte sa svojou intuíciou. Každá máme iné požiadavky a pocity, preto aj výrobky Gentle Day prispôsobujeme ženským potrebám.

Čo je ale dôležité, produkty Gentle Day sú vyrobené zo 100 % bavlny bez škodlivých chemikálií a bez vôní. Vložky obsahujú aniónový pásik, ktorý má antibakteriálne a protizápalové účinky. Dokáže pohltiť zápach, je prevenciou proti vaginálnym mykózam, zápalom a pomáha hojiť rany po gynekologických zákrokoch.

Tampóny Gentle Day majú bezpečnostnú sieťku, ktorá nedovolí tampónu rozpadnúť sa. Okrem toho nezanechá žiadne vlákna na pošvovej stene, čím sa vyhnete tvorbe škodlivých baktérií. Na výber máte z 3 druhov určených pre všetky intenzity krvácania. Vyberte si pre svoje zdravie a pohodlie ten najlepší variant!

Eshop Gentle Day