Top

4 nepríjemné skúsenosti, ktoré sa ženám stávajú počas menštruácie

4 nepríjemné skúsenosti, ktoré sa ženám stávajú počas menštruácie

Ženy si počas menštruácie užijú naozaj všeličo. Nepríjemné situácie, ale aj trapasy, na ktoré sa ťažko zabúda. Vyhnúť sa im vždy asi nedá, preto nám nezostáva nič iné, iba sa nad nimi pousmiať.

1.  A je to vonku…

Menštruácia začala, vy ste sa proti nej vyzbrojili extra nasiakavou vložkou a aj tak sa to stalo. Pretiekla vám. Nuž, takáto nepríjemnosť sa vie objaviť v tej najnevhodnejšej chvíli. Napríklad v práci alebo ešte horšie, na rande. Bohužiaľ, naschvály sa nám dejú a pri silnej menštruácii je niekedy naozaj ťažké vyjsť do ulíc. Väčšinou sme v strese a rozmýšľame, či je všetko v pohode, alebo nie.

Pre mužské oko to môže byť odstrašujúce, ale povedzme si na rovinu, menštruácia je prirodzená vec, za ktorú sa nemôžeme hanbiť. A niekedy sa nám to proste stane. S týmto problémom by vám mohli pomôcť vložky Gentle Day. A ak je vaša menštruácia naozaj veľmi silná a trápi vás to, prečítajte si náš článok: Silná menštruácia: Čo za sebou skrýva a ako si s ňou poradiť?

2. Pardóóón

Možno nie u všetkých žien, ale u väčšiny sa objavujú aj problémy s nadúvaním. Tie často sprevádzajú aj bolesti a kŕče. Za bolesť a nadúvanie môžu prostaglandíny – látky, ktoré spôsobujú sťahovanie svalov, aby sa z tela vylúčilo staré tkanivo cez kŕčok maternice do pošvy. Je jasné, že týchto príznakov menštruácie by sa chcela zbaviť každá žena. Jednoznačne patria medzi nepríjemné skúsenosti, s ktorými sa musíme vysporiadať… minimálne tabletkou od bolesti alebo dobrými babskými receptami.

3. Neprívetivý zápach

Medzi ďalšiu nepríjemnosť zaradíme aj zápach, ktorý sa niekedy pri menštruácii objavuje. Spôsobujú ho baktérie, ktoré sa začnú množiť v menštruačnej krvi pri nedostatočnej hygiene. Tým máme na mysli menej častú výmenu vložiek. Ak si vložku alebo tampón nevymieňate aspoň každé 3 – 4 hodiny, baktérie sa môžu rozmnožiť a spôsobovať vám zdravotné problémy.

Pokiaľ sa chcete zbaviť zápachu častým umývaním mydlom alebo nosením voňavých intímiek, dajte si pozor. Ich neprimerané používanie spôsobuje oslabenie prirodzeného prostredia pošvy. Umývajte sa radšej emulziou s neutrálnym pH a noste neparfumované aniónové intímky Gentle Day, ktoré eliminujú tvorbu baktérií, a tým pádom vás zbavia aj zápachu.

4. Prečo práve teraz?

Keď žena nemá pravidelný cyklus, je naozaj ťažké odhadnúť, kedy asi menštruácia začne. No aj pri pravidelnom cykle sa môže stať, že naše dni prídu o niečo skôr alebo neskôr. Problém ale nastane vtedy, ak nemáte pri sebe tampón ani vložku. No ak máte pri sebe dobrú kamarátku, určite vás zachráni a tampón či vložku vám daruje. Ale keď sú okolo vás iba neznámi ľudia, verím, že sa vám s nimi o tom rozprávať veľmi nechce. 😀

Najlepšia rada znie: majte vždy pri sebe hygienicky zabalenú vložku. Existujú aj uzatvárateľné obaly v rôznych vzoroch, do ktorých tampón a vložku schováte. Pokiaľ si nie ste isté, kedy menzes príde, dajte si aspoň intímku, tá vám tiež na chvíľu pomôže, keď sa menzes spustí.

Napíšte nám do komentára aj vy o vašich nepríjemných skúsenostiach s menštruáciou a taktiež to, ako ste si s nimi poradili. :)

Eshop Gentle Day