Po antibiotikách zvyčajne nasleduje mykóza. Ako sa jej vyhnúť?
Keď dostanete antibiotiká je mykóza to posledné, čo ešte chcete riešiť. Ako s antibiotikami vaginálna mykóza...
Keď žena dostane mykózu, potrebuje rýchle riešenie. Jej príznaky sú totiž veľmi nepríjemné. Poďme sa teda pozrieť bližšie na to, čo sa dá s týmto problémom robiť.
Mykóza je vlastne zápalové ochorenie. Jej pôvodcom býva približne v 80 % prípadoch huba Candida alnicans. Veľa žien by si prialo, aby tento mikroskopický tvor vyhynul, no zatiaľ sa mu u nás, bohužiaľ, darí dobre. Dôvodov, prečo túto hubu ženy nenávidia, je to, že spôsobuje:
Tento typ infekcie postihne raz za život približne 75 % žien. U viac ako polovici žien sa infekcia aj zopakuje. Mykózu môžu mať aj muži, dokonca sa môžeme navzájom nakaziť pri pohlavnom styku. Príčin vzniku je ale viacero. Môžete ju dostať:
Jedným riešením sú vaginálne krémy alebo čipky. Tie sa ale musia užívať ešte aj nejakú dobu po zmiznutí problémov. Ak sa liečba ukončí skôr, mykóza sa môže vrátiť. Pokiaľ je mykóza rozšírená v hlbších tkanivách, účinnejšia je perorálna liečba – užívanie kapsúl. Ich účinky zasiahnu mikroorganizmy, ku ktorým sa napríklad krém nedostane. O každej liečbe by ste sa mali poradiť s vaším lekárom.
Dôležité je dodržiavať správnu hygienu a nepoužívať deodoranty či emulzie, ktoré poškodia kyslé prostredie pošvy.
Počas mykózy používajte intímky alebo vložky z prírodných materiálov. Vložky Gentle Day sú eco produkty a obsahujú aj liečivý aniónový pásik, ktorý pôsobením tepla vytvára infračervené vlny. Infračervené teplo je známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Gentle Day produkty eliminujú počet baktérií, a tým vám pomôžu zbaviť sa problémov skôr. Odporúčame ich nosiť aj preventívne.