Top

Intímne problémy na dovolenke: Zvládnite ich s aniónovými vložkami

Intímne problémy na dovolenke: Zvládnite ich s aniónovými vložkami

Celý rok sa tešíte na dovolenku a nakoniec na nej trávite čas riešením svojich zdravotných problémov? Vaše zdravie môže ovplyvniť viacero faktorov. Poďme si povedať bližšie, ako sa intímnym problémom vyvarovať.

More, slnko, pláž…a zápal močových ciest. Nepríjemné pálenie pri močení, časté nutkanie k močeniu, bolesti bruška a pri silnom zápale aj krv v moči. V takomto prípade majte po ruke urologický čaj a brusnice. Pri zápale je dôležité piť veľa tekutín, aby sa baktérie vyplavili cez močovú trubicu von.

Brusnice sú najlepším liekom na močové cesty. Pôsobia antibakteriálne a obsahujú veľa vitamínu C. Existuje aj mnoho extraktov vyrobených z brusníc – pri ich výbere si všímajte, či obsahujú dostatočné množstvo koncentrátu. Ak vám bežne dostupné lieky nepomáhajú, určite navštívte lekára, ktorý vám spraví podrobnejšie vyšetrenie a nastaví liečbu.

Čo spôsobuje intímne problémy?

Už samotná zmena klímy a únava z cestovania sú pre naše telo záťažou. Premnoženie baktérií v intímnych partiách taktiež môže spôsobiť nepriedušné oblečenie, užívanie antibiotík alebo časté konzumovanie sladkostí.

Zvýšená teplota v lete spôsobuje vlhkosť aj v intímnych partiách. Tá je ideálnym prostredím pre baktérie. Taktiež kúpanie v mori alebo v bazénoch je pre niektoré ženy háklivou záležitosťou. Ak si na sebe necháte mokré plavky, nahrávate baktériám, pretože tie sa v tomto vlhkom prostredí začnú veľmi rýchlo množiť.

Pri kúpaní použite radšej tampón, aby ste zabránili prieniku baktérií do pošvy. Nezabudnite ho po vyjdení z vody vytiahnuť. Tampón nasiakne vodou, a to je opäť ideálna možnosť pre zvýšenú tvorbu baktérií.

Hygiena potrebuje zvýšenú pozornosť

Po kúpaní v chlórovanej vode majú ženy často problémy s vaginálnou mykózou alebo kandidózou. Ak pocítite svrbenie a máte silnejší hrudkovitý zapáchajúci výtok, siahnite po voľnopredajných antimykotikách. Umývajte sa čistou vodou alebo iba s prípravkami, ktoré neovplyvnia správne pH v pošve. Nezabúdajte, že hygiena je na prvom mieste. Prečítajte si o nej viac informácií v našom článku.

Nezabudnite si zbaliť ako prevenciu aniónové vložky

Neoddeliteľnou súčasťou vašej batožiny sú aniónové vložky Gentle Day. Obal vložiek je vyrobený zo špeciálnej fólie (využívanej aj v potravinárskom priemysle), ktorá zabráni narušeniu sterility produktu. Povrch vložky nevyvoláva alergické reakcie a výborne absorbuje tekutinu.

Vložky obsahujú anióny (záporné ióny), ktoré zneškodňujú plesne, vírusy a alergény. Aktivujú sa pri zvlhčení vložky počas menštruácie, ale aj pri bežnom nosení. Lepidlo, pomocou ktorého sa vložka prilepí na bielizeň, je vyrobené na potravinárskej báze, preto je neškodné.

Naše vložky slúžia ako prevencia proti zápalom, no je vhodné ich používať aj počas intímnych problémov. Dajte si intímku hneď po vyjdení bazénu alebo z mora. Antibakteriálne pôsobenie udržia až 20 hodín a pomôžu vám užiť si bezstarostnú dovolenku.

Eshop Gentle Day