Top

Motivácia: ako sa cítiť skvelo aj počas svojich dní

Motivácia: ako sa cítiť skvelo aj počas svojich dní

Počas menštruácie žena prežíva všelijaké pocity a väčšina z nich nie je veľmi príjemná. Preto by sme si mali toto obdobie nejako spríjemniť. A to sa dá hneď niekoľkými aktivitami.

Pohyb?

Prvé 2 až 3 dni menštruácie je pre nás fyzická aktivita skôr nemožná ako možná, ale tie ďalšie už sme schopné urobiť nejaké tie cviky. Samozrejme, nie je veľmi vhodné zaťažovať telo náročnejšími tréningami. Ale ak nebudete preceňovať svoje sily, pohyb je tá správna voľba! Dokonca, pokiaľ budete cvičiť pravidelne a budete dlhodobo posilňovať brušné svaly (aj mimo dni menštruácie), vaše bolesti počas menštruácie sa môžu znížiť.

Pohyb vás nakopne a dodá vám energiu, no ak ste skôr za pokojnejšie cvičenie, choďte na jogu alebo vyskúšajte meditáciu.

Aj zvieratá liečia

Prechádzka s chlpatým spoločníkom je perfektné riešenie. Je známe, že zvieratá majú liečivé schopnosti a dokážu nám pomôcť. Ak zoberiete von svojho chlpáča, určite vám to dodá energiu a zlepší náladu. Neprechádzajte sa iba medzi panelákmi, vyjdite radšej niekde do prírody. A ak nemáte doma žiadne zvieratko, vyvenčite napríklad psíka z útulku.

Pitie čajov a obklady

Nepríjemné menštruačné bolesti zaženiete napríklad bylinkovými čajmi. Môžete ich piť aj viackrát denne. Medzi známe bylinky, ktoré pomáhajú pri menštruačných komplikáciách, patria: alchemilka, rebríček obyčajný, hluchavka biela, rumanček kamilkový, ale aj malina, čučoriedka… O bylinkách, ktoré pomáhajú pri ženských problémoch, sme písali podrobnejšie v predošlom článku.

Z týchto byliniek si môžete urobiť aj obklady. Dve kopcovité lyžice byliniek zalejte 4 dcl vriacej vody. Nechajte odstáť aspoň 15 minúť. Potom do tejto teplej vody namočte uterák a prikladajte ho na podbrušie. Obklady môžete aplikovať aj 3-krát počas dňa.

Len tak pozerať film

Film, seriál, rozprávku…jednoducho to, čo vás privedie na iné myšlienky. Je to skvelý druh oddychu a relaxu, pri ktorom nemusíte robiť nič. A pri menštruácii je televízia či notebook ideálny spoločník.

Menštruáciu zvládnete lepšie s aniónovými vložkami

Ak ste o nich ešte nepočuli, tak aniónové vložky Gentle Day sú tým pravým riešením pri bolestivej menštruácii, pri kŕčoch, infekčných problémoch a sú taktiež vhodné pre tehotné ženy. Aniónové vložky Gentle Day sú vyrobené z ECO materiálov a majú aniónový pásik s pozitívnymi účinkami na vaše zdravie. Vyskúšajte ich, aby ste pocítili ten rozdiel.

Eshop Gentle Day