Top

Na aké ženské problémy pomôžu bylinky?

Na aké ženské problémy pomôžu bylinky?

Naše vložky Gentle Day sú z prírodných materiálov. Vďaka aniónom dokážu pomáhať pri rôznych ženských problémoch a nosia ich aj ženy tesne po pôrode. Okrem nich si môžete pri nepríjemných ženských problémoch pomôcť aj bylinkami, ktoré majú pozitívne účinky. Pitie čaju, zápary a sedacie kúpele dokážu pomôcť pri rôznych problémoch. Poďme sa pozrieť na niektoré z liečivých byliniek.

Myšochvost (Rebríček) obyčajný

Známa bylinka našich babičiek. Ženám pomáha pri nepravidelnom mesačnom krvácaní a taktiež ženám pred prechodom. Rieši taktiež zápal vaječníkov, na ktorý je výborný sedací kúpeľ z rebríčka. Podáva sa aj deťom a starším ľuďom, ktorí majú problémy s pomočovaním. Sedací kúpeľ pomáha aj pri myómoch maternice. V takých prípadoch sa musí ale podávať dlhodobo. Ženy by mali preventívne vypiť každý deň šálku čaju z tejto bylinky.

Praslička roľná

Praslička ukázala svoje liečivé schopnosti najmä pri problémoch s močovým mechúrom a obličkami. Pri prechladnutiach a zápaloch, kameňoch či piesku v močovom ústrojenstve by ste mali siahnuť práve po tejto bylinke. Má dokonca pozitívne účinky na zastavenie krvácania a na hnisavé rany. Výborné sú čaje a zápary, ktoré pomôžu aj pri akútnych a bolestivých problémoch.

Alchcemilka pasienková

Alchemilku nazbierate vo vlhkých svahoch, ale je normálne predajná aj v obchodoch s bylinkami alebo čajmi. Pomáha ženám pri menštruačných poruchách, ochoreniach podbrušia, rôznych výtokoch, ale je výborné piť ju aj v prechode. Tlmí bolesť a silné krvácanie pri menštruácii. Je vhodná aj pre tehotné ženy. Upevňuje plod a dokáže posilniť väzivo maternice. Ženy by ju mali piť od 3. mesiaca tehotenstva. Môžete si z nej urobiť čaj, ale aj sedacie kúpele.

Hluchavka biela

Pri tejto rastlinke zbierame listy aj kvety. Jej účinky pomáhajú pri nespavosti, kŕčových žilách a ženských chorobách. Rieši problémy s menštruáciou, s vylučovaním moču, pálením a bolesťou pri močení. Je teda ideálna pre ženy, ktoré mávajú zápaly močového mechúra. Môžete z nej robiť obklady, sedacie kúpele i čaje.

Pravidelné pitie bylinkových čajov vás pomôže ochrániť pred rôznymi chorobami. Nemalo by sa zabúdať ani na takúto domácu a klasickú liečbu. Nič ňou nepokazíte, naopak, urobíte pre seba niečo dobré.