Top

Pre ženy: Ako by nám bolo bez menštruácie

Pre ženy: Ako by nám bolo bez menštruácie

Už toľkokrát som počula ženy rozčuľovať sa, prečo práve my musíme každý mesiac zažívať také trápenie. Menštruácia nám niekedy naozaj skomplikuje deň. Skúste si predstaviť, aké by to bolo bez nej. Ktoré veci by sa zlepšili?

Bez bolesti by sme využili náš čas lepšie

Presne tak…žiadne bolesti brucha ani kŕče, ktoré nás prinútia dať si tabletku a ležať v posteli. Popritom všetkom sa nám ešte objaví bolesť hlavy, krížov alebo nevoľnosť. A teraz si predstavte, že tieto bolesti a problémy nemáte. Minimálne by sme ušetrili na tabletkách, ale určite by sme ten čas, čo sme skrútené v klbku, strávili nejako prospešnejšie. A to nadväzuje hneď na ďalší odsek.

Viac príležitostí na šport

Keby nás nebolelo brucho, neprišli by sme o náš športový tréning alebo o plávanie. Aj keď je pravda, že pohyb nám môže pomôcť pri menštruačných bolestiach, koľkým z nás sa vždy chce vyjsť von a začať behať?

Menej hádok s priateľom

To, že si naše telo prechádza počas mesiaca rôznymi fázami, nemusíme rozoberať. Naše výkyvy nálad sú niekedy odstrašujúce. Sme precitlivené, podráždené a náš PMS je postrach pre všetkých chlapov. Mesiac bez menštruácie by nás ušetril minimálne o pár hádok s priateľom.

Viac kávy a sladkostí

Dámy, ak ste to ešte nepočuli, kofeín má povzbudzujúce účinky a môže zosilniť bolesti počas menštruácie. Aj cukor nám môže situáciu ešte zhoršiť. Väčšie množstvo skonzumovaného cukru spôsobuje zmeny nálady. A taký alkohol môže zase zhoršiť bolesť hlavy. Takže bez menštruácie by sme mohli jesť tieto potraviny bez obmedzenia (teda ak sa práve nechystáme chudnúť).

Krajšia pleť

Áno, presne po tomto túži toľko žien. Vyrážky na čele, na brade, jednoducho všade. Hovoríme si, kedy to už skončí? Za ich vznik je zodpovedný testosterón. Pred menštruáciou sa zvýši jeho množstvo a naša pleť sa začne viac mastiť. Preto sa nám na tvári objavia tie škaredé červené veci. Tak bez tohto by sme sa určite obišli.

A čo sex?

Pre niektoré ženy je pohlavný styk počas ženských dní úplne tabu a pre niektoré je to prirodzené. V každom prípade, ak máme menštruáciu prvý či druhý deň, na milovanie s partnerom si určite netrúfne každá z nás. Takže musíme čakať.

Druhým stresovým momentom je, keď sme ten sex mali, ale po menštruácii ani chýru, ani slychu.

Pozrime sa na to z druhej strany

Keď sa pozrieme vyššie, vidíme viacero negatív. Pravdepodobne veľa z tých vecí nezmeníme, možno iba zmiernime. No aj keď sme niekedy poriadne nahnevané, čo musíme každý mesiac znášať, vďaka menštruácii sa môžeme stať mamou a mať deti. A práve to je ten dôvod, prečo by sme mali byť radi, že máme svoje dni. Je to akýsi symbol zdravia ženy.

Eshop Gentle Day