Top

Výber vložiek nepodceňte – máme pre vás užitočné rady

Výber vložiek nepodceňte – máme pre vás užitočné rady

Pri výbere vložiek väčšinou pozeráme najmä na cenu. Niektoré ženy vyskúšajú viacero značiek a jednu z nich si obľúbia. No nákup vložiek by ste nemali brať na ľahkú váhu a v článku si vysvetlíme prečo.

Menštruačná krv je ideálnym prostredím pre baktérie. Vlhkosť a teplo ich množenie iba podporia. Ak si vložku nevymieňate pravidelne aspoň každé 4 hodiny (záleží to aj na sile krvácania), situácia sa iba zhoršuje.

Zistite si viac o materiáli

Nevhodný výber vložiek vám môže spôsobiť zdravotné problémy. Ak používate vložku, ktorá je z nepriedušného alebo syntetického materiálu, vzniká riziko vzniku ideálneho prostredia pre množenie baktérií. Tieto baktérie následne spôsobujú zápaly, svrbenie, pálenie pri močení, mykózy a podobne.

Vložka by mala mať príjemný povrch, ktorý bezproblémovo prepúšťa tekutinu a nevyvoláva alergické reakcie. Aj recyklované papiere, ktoré sa nachádzajú v niektorých vložkách, môžu byť zdraviu škodlivé kvôli ich zloženiu.

Parfumované vložky voňajú, ale…

…môžu spôsobovať taktiež problémy. Parfumované vložky, dokonca i toaletné papiere, zapríčiňujú začervenania pokožky na intímnym miestach. Veľa žien si tieto problémy nevie vysvetliť, no problém sa môže skrývať práve v pridaných parfumoch.

Čo by ste mali vedieť o baleniach

Ak otvoríte balenie vložiek a nedá sa už zavrieť, vložky sa nenachádzajú v dostatočne sterilnom prostredí. Vložky, ktoré nie sú zabalené jednotlivo, nie sú dobre ochránené. A pokiaľ máte vložky napríklad v kúpeľni, kde je vyššia vlhkosť, je tam aj vyššia pravdepodobnosť množenia baktérií.

Aniónové vložky Gentle Day

Predstavte si, že ženy mávajú menštruáciu 30 až 40 rokov. Počas takého dlhého obdobia si vaša pokožka zaslúži kvalitnú starostlivosť. Vložky Gentle Day majú sterilné a hermeticky uzatvorené balenie. Môžete ho znovu otvoriť a bezpečne zatvoriť. Ich vonkajší obal je odolný voči vlhkosti, prachu a plesniam. Majú bavlnený povrch a sú vyrobené z ECO materiálov. Vďaka ich aniónovému pásiku eliminujú vznik baktérií.

O výhodách vložiek Gentle Day sa dočítate v našom predošlom článku.

Môžete si objednať aj výhodné balíčky našich produktov za akciové ceny. Všetky naše produkty nájdete v e-shope.

Eshop Gentle Day